Dzisiaj jest: czwartek, 22 sierpnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Bezpieczna podróż na ferie

Bezpieczna podróż na ferie

24 stycznia 2019, 07:46, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Numer rejestracyjny autokaru - to wszystko co musisz znać, by upewnić się, że Twoje dziecko bezpiecznie rozpocznie podróż na zimowy wypoczynek.

Udane ferie to przede wszystkim bezpieczne ferie. Pierwszy krok - bezpieczny autobus. - Bezpieczny autobus to jedna z najbardziej popularnych e-usług. Nic dziwnego. Dzięki niej w kilka chwil sprawdzimy, czy autokar - w którym nasze dziecko jedzie na ferie - powinien ruszać w trasę - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - To co musimy wiedzieć, to znać numer rejestracyjny autokaru. To wystarczy, by dotrzeć do informacji o jego badaniach technicznych, czy ubezpieczeniu OC. I to wszystko online - dodaje.

Jak to działa?

O numer rejestracyjny autokaru możesz poprosić organizatora z wyprzedzeniem. Możesz też skorzystać z naszej e-usługi tuż przed wyjazdem. Jak to zrobić?

Krok 1: Wejdź na stronę bezpiecznyautobus.gov.pl.
Krok 2: Wpisz numer rejestracyjny autobusu i kliknij Sprawdź autobus.

Informacje, których szukasz, wyświetlą się od razu. Nic za to nie zapłacisz.

Czego dowiesz się korzystając z e-usługi?

Sprawdzisz: czy autokar ma ważne obowiązkowe badanie techniczne oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony, dane techniczne autobusu, np. liczbę miejsc, stany licznika z badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w bazie od 2014 r.).

- To pewne dane. Pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, czyli rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W usłudze udostępniamy dane pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Dzięki niej można sprawdzić każdy pojazd, który jest przeznaczony do przewozu większej grupy osób, czyli nie tylko autobus, ale i autokar lub bus - tłumaczy minister Marek Zagórski.

Źródło zdj. Ministerstwo Cyfryzacji
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]