Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Terytorialsi szkolą pułtuskich uczniów (zdjęcie)

Terytorialsi szkolą pułtuskich uczniów (zdjęcie)

10 stycznia 2019, 15:23, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. MK

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkali się z uczniami klas mundurowych pułtuskiego liceum.

Uczniowie klas mundurowych pułtuskiego I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. 13 Pułku Piechoty mieli możliwość odbycia niecodziennych zajęć. Szkołę odwiedzili żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady obrony Terytorialnej z Ciechanowa, by z uczniami klas mundurowych przeprowadzić szkolenie wojskowe.

Uczniowie zostali przeszkoleni na kilku punktach nauczania m. in. z zakresu technik pokonywania terenu i przeszkód terenowych, działań taktycznych żołnierza w składzie sekcji czy przyjmowania postaw strzeleckich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową oraz przez ppor. Arkadiusza Rygla, żołnierza zawodowego 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT.


Były to pierwsze tego typu zajęcia w ILO. Terytorialsi zostali bardzo ciepło przyjęci zarówno przez uczniów jak i kadrę szkoły.


Źródło zdj. 5. MBOT
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]