Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Warsztat samochodowy- jak wybrać by nie żałować

Warsztat samochodowy- jak wybrać by nie żałować

11 grudnia 2018, 15:10, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

To, że elewacja warsztatu mechanicznego będzie przykuwała uwagę, wcale nie musi oznaczać, że wnętrze kryje w sobie profesjonalne usługi. Szukając naprawdę sprawdzonego i rzetelnego fachowca nie warto kierować się reklamą, lecz opinią osób, które już korzystały z jego usług, bo tylko one będą w stanie poświadczyć czy faktycznie pojazd trafi w dobre ręce.

Na co zwrócić uwagę?

Ważny jest na pewno zakres napraw, jakie oferuje wybrany warsztat. Tę kwestię trzeba sprawdzić koniecznie, bo mechanik, który specjalizuje się w silnikach, nie podejmie się lakierowania. Na wstępie trzeba też określić koszty, czyli ile w przybliżeniu może kosztować naprawa. Dobry fachowiec powinien bez trudu określić w przybliżeniu kwotę, jaką trzeba przygotować. By nie fatygować się niepotrzebnie, lepiej najpierw zadzwonić, bo po samej rozmowie zyska się pewność czy mechanik zna się na swojej robocie. Opisując stan pojazdu powinna być postawiona diagnoza, wtedy dopiero można jechać do warsztatu. Sugerowanie się jedynie cennikiem także nie wyjdzie na dobre, bo koszty zakupu części są różne a zapewnienia mechanika, że na pewno będzie tanio, mogą okazać się tragiczne w skutkach. By nie dać się oszukać warto wybierać sprawdzone punkty, takie jak http://www.prowarsztat.pl/oferta/wulkanizacja, dzięki czemu zyska się gwarancje, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie.

Protokół oddania pojazdu

Dobry warsztat samochodowy powinien wystawić taki dokument każdemu kierowcy, który zostawia swój pojazd do naprawy. Taki protokół jest też swoistego rodzaju zabezpieczeniem, bo w końcu oddaje się kluczyki w obce ręce. Powinny znaleźć się w nim zapisy dotyczące wszystkich usterek, stan licznika oraz przebieg. Niestety wielu mechaników stosuje nieuczciwe praktyki, wykorzystując samochody klientów do załatwiania prywatnych spraw. Mając protokół, nie trzeba się obawiać niczego. W przypadku braku dokumentu może powstać problem z zareklamowaniem usługi, jeśli okaże się, że auto nadal nie działa poprawnie bądź jeśli przez przypadek zostanie uszkodzona inna część. By spać spokojnie, podczas szukania warsztatu warto zwrócić uwagę na możliwość sporządzenia protokołu naprawy.

Wyposażenie dobrego warsztatu

To, co warsztat kryje swoim wnętrzu, jest bardzo ważne. Jeśli ma wyposażeniu są profesjonalne urządzenia, podnośniki, maszyny do wywarzania kół a dodatkowo panuje porządek, można bez obaw pozostawić pojazd w takim miejscu, choć nie zaszkodzi sprawdzić, czy mechanicy mają potrzebną wiedzę i doświadczenie. Oczywiście na fotelach powinny być rozkładane specjalne folie zabezpieczające przed zabrudzeniami, więc tej kwestii też trzeba dopilnować, bo wypranie tapicerki ze smaru będzie nie lada wyzwaniem. Bardzo często słyszy się też, że mechanik wymienił prócz zepsutej części jeszcze kilka innych, o których nie było mowy, bo akurat też były wyeksploatowane. Jest to chwyt, na który nabiera się wielu kierowców, bo dzięki niemu mechanik zarabia dwa razy więcej, niż było ustalone, choć w rzeczywistości nie wymienił on żadnych innych elementów.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]