Dzisiaj jest: sobota, 20 kwietnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Akcja "Znicz" w powiecie zakończona

Akcja "Znicz" w powiecie zakończona

6 listopada 2018, 14:31, KPP Pułtusk, red. MK

Świąteczny weekend na terenie działań Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przebiegła bez poważniejszego zdarzenia.

W dniach od 31 października do 4 listopada 2018 roku włącznie, policjanci z Pułtuska wzywani byli do 5 zdarzeń drogowych. Podczas trwania akcji "ZNICZ 2018" ujawnili 155 wykroczeń. W dalszym ciągu kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a co najważniejsze również dla siebie. Dokonując pomiaru prędkości, policjanci wykryli 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość z czego, aż 3 osobom w miejscowości Głodowo zostały zatrzymane prawa jazdy za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Dokonując kontroli pod kątem stanu technicznego pojazdu, sposobu przewożenia dzieci, a także stanu trzeźwości zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Policjanci szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie nastąpiła zmiana w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Mgła i padający deszcz często utrudniają prowadzenie pojazdu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]