Dzisiaj jest: sobota, 20 kwietnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Antykwariat internetowy - alternatywa dla księgarni

Antykwariat internetowy - alternatywa dla księgarni

26 października 2018, 10:55, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Mimo, że obecnie bardzo popularne są audiobooki i ebooki czyli odpowiedniki papierowych książek, nadal istnieje szerokie grono miłośników drukowanej literatury.

Z badań wynika, że lubimy czasopisma i wolumeny w formie papierowej, bo dotykanie ich, przewracanie kartek sprawia nam przyjemność. Dzięki temu książki drukowane nadal żyją i jeszcze długo nie odejdą do lamusa. Jedynie co wyraźnie uległo zmianie, to sposób robienia zakupów, gdzie głównym kanałem komunikacji stał się Internet. Mimo wszystko placówki oferujące książki takie jak - antykwariaty dostosowały się do potrzeb rynku i również uruchomiły sprzedaż online.

Antykwariat - czyli z czym to się je?

Antykwariat to miejsce, w którym można kupić, albo sprzedać stare przedmioty. Niekoniecznie zniszczone. W wielu przypadkach, są to cenne i pożądane egzemplarze. Najczęściej w antykwariatach dostępne są książki. Duża liczba placówek posiada całkiem bogate zasoby obejmujące takie dziedziny nauki jak: psychologia, prawo, ekonomia, historia, filozofia czy medycyna. Poza tym, w każdym punkcie można natrafić na tzw. białe kruki czyli szczególnie cenne, rzadkie wolumeny, pożądane głównie przez kolekcjonerów. Takie książki często są niezwykle udanymi inwestycjami na przyszłość.

Antykwariat internetowy - zalety

Pierwsze antykwariaty powstały w Polsce na przełomie XIX i XX wieku. Do tej pory wiele punktów bardzo prężnie się rozwija. Świadczyć o tym może choćby fakt, że placówki te idą z duchem czasu i korzystają z nowych technologii, by zwiększyć swoją popularność i tym samym sprzedaż. Możliwość dokonywania transakcji online jest niezwykle trafnym rozwiązaniem. Obecnie wiele osób mimo szczerych chęci, nie ma czasu na wizyty w stacjonarnych punktach. Dzięki sprzedaży internetowej mogą one wybrać książki i zapłacić za nie bez wychodzenia z domu. Jest to ogromna oszczędność czasu, a niejednokrotnie dzięki dobrze opisanym pozycjom, użytkownicy decydują się na kilka wolumenów na raz. Każdy egzemplarz posiada swoją szczegółową charakterystykę. Klient bez problemu znajdzie informację o cenie i stanie technicznym książki. Bardzo dobrze rozwijającą się placówką jest np.: antykwariat w Warszawie.

Zwroty wolumenów

Każda książka w antykwariatach internetowych jest szczegółowo opisana. Jeśli jednak publikacja nie spełni oczekiwań klienta i będzie on zawiedziony jej stanem technicznym, może bez problemu dokonać zwrotu zakupu i poprosić o odesłanie pieniędzy. Pracownicy antykwariatów są w stałym kontakcie z klientami, nie ma więc kłopotu w zgłoszeniu jakichkolwiek nieprawidłowości. Antykwariusze dokładają wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom klientów.

Jak widać, antykwariaty chcą sprostać oczekiwaniom rynku i nie pozostają w tyle z propozycjami dla klientów. Ich oferta jest tak atrakcyjna, że z powodzeniem są konkurencyjną alternatywą dla księgarni.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]