Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Blisko połowa skontrolowanych kierowców bez zapiętych pasów

Blisko połowa skontrolowanych kierowców bez zapiętych pasów

3 października 2018, 14:20, KPP Pułtusk, red. MK

Blisko 20 kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali pułtuscy policjanci w czasie piątkowych działań "Pasy". Ta wysoka liczba i świadczy o lekceważeniu przez kierujących obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim o braku dbałości o własne życie i zdrowie.

W piątek (28.09.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku prowadzili krajowe działania pn. "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze pułtuskiej drogówki skontrolowali ponad 40 samochodów i ujawnili 18 wykroczeń niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Policja przypomina, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kontynuowanie tego typu akcji.

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]