Dzisiaj jest: sobota, 20 lipca 2019

iPułtusk » Wiadomości » 2 interwencje - 4 mężczyzn zatrzymanych za znieważenie funkcjonariuszy policji

2 interwencje - 4 mężczyzn zatrzymanych za znieważenie funkcjonariuszy policji

6 września 2018, 12:51, KPP Pułtusk, red. MK

Odpowiedzialność przed sądem poniesie 4 mieszkańców powiatu pułtuskiego. Mężczyźni w trakcie interwencji znieważyli mundurowych.

Do zdarzeń doszło w niedzielę. Pierwsza z interwencji, do której został wezwany patrol policji dotyczyła zakłócania ładu i porządku publicznego na jednym z pułtuskich osiedli. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec trzech mężczyzn. Ci zaś, zaczęli się w awanturować z policjantami. Używali wobec mundurowych słów wulgarnych, jeden z nich dodatkowo naruszył nietykalność cielesną policjanta. Mieszkańcy Pułtuska w wieku 22, 24 i 38 lat zostali niezwłocznie zatrzymani.

Kilka godzin później dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym, awanturującym się z rodziną 55-latku. Po przeprowadzonym z rodziną wywiadzie mężczyzna został zatrzymany. Podczas dojazdu do komendy awanturował się z policjantami i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

Wczoraj zatrzymani zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia policjantów. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]