Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 stycznia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dwa areszty za niestosowanie się do nakazów sadowych

Dwa areszty za niestosowanie się do nakazów sadowych

7 czerwca 2018, 08:44, KPP Pułtusk, red. MK

1 czerwca decyzją Sądu Rejonowego w Pułtusku dwóch mężczyzn trafiło do aresztu śledczego na 2 miesiące. W obu przypadkach podejrzani nie stosowali się do wcześniej wydanych przez prokuratora zakazów.

1 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec 44-letniego mieszkańca Pułtuska, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną, areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Surowszy środek zapobiegawczy został nałożony, gdyż mężczyzna nie stosował się do wcześniej wydanych przez prokuratora środków zapobiegawczych w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Natomiast w drugim przypadku, w dniu dzisiejszym (5 czerwca 2018 r.) sąd pułtuski również zastosował 2 miesiące aresztu dla 24-letniego mieszkańca Pułtuska, który nie stosował się do zakazu zbliżenia. Mężczyzna podejrzany jest o uporczywe nękanie (stalking) poprzez uciążliwe przesyłanie wiadomości sms, nachodzenie oraz kierowanie gróźb wobec byłej partnerki.

W obu przypadkach na podstawie zebranych dowodów przez policjantów prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sędzia przychylił się do wniosku i jeszcze tego samego dnia gdy została wydana decyzja, policjanci doprowadzili mężczyzn do aresztu śledczego.

mł.asp. Alicja Bobińska

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]