Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 stycznia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dzień dziecka z policyjnym akcentem (zdjęcia)

Dzień dziecka z policyjnym akcentem (zdjęcia)

1 czerwca 2018, 12:14, KPP Pułtusk, red. MK

Rowerowy tor przeszkód, konkursy i zagadki to tylko część atrakcji, jakie przygotowali dla maluchów policjanci. Każdy, kto podszedł do stoiska funkcjonariuszy otrzymał "policyjny gadżet".

Na zaproszenie dyrektor, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka organizowanych w szkole w Gzach.

Podczas imprezy policjanci przeprowadzili edukacyjny pokaz profilaktyczno-prewencyjny dla dzieci i młodzieży. Mundurowi zachęcali do wzięcia udziału w sprawdzeniu swoich możliwości na rowerowym torze przeszkód. Udzielali wskazówek, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Pouczali jakich zachowań na drodze należy unikać. Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało.

Na każdego czekały miłe niespodzianki: odblaskowe opaski magnetyczne, kamizelki, szelki odblaskowe, kolorowanki o tematyce policyjnej, komiksy, dzwonki i światła rowerowe. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym stoisku prezentowali sprzęt, z którego korzystają podczas zabezpieczenia imprez masowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny quad. Festyn był również dobrą okazją do znakowania rowerów.

Spotkanie posłużyło również do zachęcenia wstąpienia w szeregi policji. Działania wpisały się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo".

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]