Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 stycznia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Policjant w czasie wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Policjant w czasie wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

29 maja 2018, 14:17, KPP Pułtusk, red. MK

Funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę 27-latkowi, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Był pijany. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę. Około godz. 16 dyżurny pułtuskiej jednostki będąc w czasie wolnym od służby kierował swoim samochodem, gdy spostrzegł w lusterku, że z dużą prędkością zbliża się do niego kierowca Opla. Z przeciwka, po swoim pasie, jechała inna osobówka. W chwili, gdy kierowca Opla zaczął go wyprzedzać, pojazd z naprzeciwka zmuszony był zjechać na pobocze. By przejazd był bezkolizyjny policjant zrobił to samo. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy Opla wzbudziło u dyżurnego podejrzenia. Styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.
Zdając sobie sprawę z tego, że kontynuacja jazdy autem przez taką osobę może stanowić ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym osób pieszych, zatrzymał kierowcę, a ze stacyjki wyciągnął kluczyki.

Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na trzeźwość. Jak się okazało 27- latek był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjant swoją postawą nie dopuścił do zagrożenia życia i zdrowia innych osób. Dzięki jego szybkiej reakcji być może udało się zapobiec tragedii. Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]