Dzisiaj jest: niedziela, 24 marca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Z uczniami LO o cyberprzestrzeni

Z uczniami LO o cyberprzestrzeni

13 kwietnia 2018, 13:29, KPP Pułtusk, red. MK

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w kolejnych zajęciach profilaktycznych dotyczących zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu. Celem warsztatów było również uświadomienie uczniom konsekwencji prawnych jakie mogą przez to ponieść.

Prelegenci tłumaczyli, czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Nie zabrakło także rad, co zrobić, gdy ktoś oszuka nas podczas zakupów przez Internet oraz jak reagować na agresję słowną w sieci.

Spotkania z uczniami każdorazowo wzbogacono materiałem filmowym przedstawiającym przestępstwa najczęściej popełniane z wykorzystaniem Internetu. Oprócz zobrazowania zagrożeń wynikających z działalności osób trzecich w sieci omówiono także zasady odpowiedzialności prawnej jaką mogą ponieść nieletni podczas niewłaściwego wykorzystania wszelkich portali społecznościowych czy komunikatorów.
W spotkaniach brali udział uczniowie klas licealnych.

Policjanci mają nadzieję, że warsztaty były dobrą okazją do nabycia przez młodzież umiejętności rozpoznawania znamion przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu sieci Internet.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]