Dzisiaj jest: niedziela, 24 marca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dwumiesięczny areszt za napad na stację paliw

Dwumiesięczny areszt za napad na stację paliw

7 marca 2018, 13:57, KPP Pułtusk, red. MK

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów sprawca został zatrzymany niezwłocznie po zdarzeniu. W wytypowaniu osób mogących brać udział w rozboju ważną rolę odegrali w piątkowy wieczór dyżurni pułtuskiej komendy.

Skuteczność policjantów często zależy od oficera dyżurnego jednostki. Musi on szybko podejmować decyzję o rozmieszczeniu służb w razie zaistnienia zdarzenia kryminalnego. Do sukcesów dokłada się jeszcze wieloletnia praca funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz znajomość terenu, co zaprocentowało w miniony piątek.

Tego dnia ok. godz.17., dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na stację paliw w Zbroszkach. Na miejsce zostało wysłanych kilka patroli. Funkcjonariusze ustalili, że do budynku stacji wszedł młody mężczyzna i trzymając w ręku gaz, obezwładnił pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Sprawca ukradł kasetkę, w której było około 1000 zł. i oddalił się z czekającym na niego w Matizie mężczyzną. Policjanci będący na miejscu przeglądali monitoring, który doprowadził do wytypowania osób biorących udział w napadzie. W tym czasie funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzili kolejne ustalenia i to one doprowadziły do jednego z pułtuskich hoteli - miejsca, w którym ukrył się jeden ze sprawców. 27-latek został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do komendy. Odnaleziony na terenie miasta, porzucony pojazd, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec naszego powiatu został już przewieziony do zakładu karnego. Policjanci znają też personalia drugiego sprawcy i mają nadzieję, że wnikliwa praca przy sprawie pozwoli na jego szybkie zatrzymanie.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]