Dzisiaj jest: niedziela, 17 lutego 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dzień Dawcy Szpiku dla Emilii i innych w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

Dzień Dawcy Szpiku dla Emilii i innych w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

8 lutego 2018, 14:24, KPP Pułtusk, red. MK

W miniony piątek w pułtuskiej komendzie wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Emilia Tomczak, której dedykowana była rejestracja - żona, matka trójki wspaniałych dzieciaków, koleżanka, wzorowa policjantka. Od pewnego czasu, wspólnie z mężem zarejestrowana w fundacji DKMS. Wiedziała, że jeśli jej genetyczny bliźniak będzie potrzebował pomocy, ona będzie gotowa oddać mu swój szpik. Dziś to Emilia walczy z nowotworem krwi, to ona będzie potrzebowała pomocy swojego genetycznego bliźniaka.

2 lutego w pułtuskiej komendzie wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych komórek macierzystych Fundacji DKMS. Procedura rejestracji nie była skomplikowana i trwała nie więcej niż 10 minut. Dokonali jej wolontariusze DKMS, a tego dnia byli nimi: sierż. sztab. Milena Kopczyńska, mł. asp. Dorota Jastrzębska oraz mł. asp. Paweł Grabowski. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza osobowego oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, deklaracje trafiały do jednej dużej koperty.

Liczba osób, jakie poddały się rejestracji przeszła oczekiwania organizatorów. Tego dnia bazę potencjalnych dawców zwiększyła się o 73 osoby. Do działań włączyli się policjanci, pracownicy cywilni pułtuskiej jednostki, funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej, pracownicy ETI Polam, mieszkańcy Pułtuska, znajomi policjantów i członkowie ich rodzin.

"Moja decyzja jest przemyślana i wpisuje się w zawód policjanta, który ma przecież "służyć i chronić", "chcę być nadzieją dla chorych na powrót do zdrowia, chcę pomóc" - to tylko niektóre z cennych słów jakie padły tego dnia w pułtuskiej komendzie.

Drodzy potencjalni dawcy - dziękujemy Wam za to, że byliście z nami, dziękujemy za Waszą bezinteresowność, i dobre serce. Pamiętajcie - dobro wraca! - sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk.

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]