Dzisiaj jest: niedziela, 17 lutego 2019

iPułtusk » Wiadomości » Już dziś działania "NURD". Pułtuska policja apeluje o przestrzeganie przepisów!

Już dziś działania "NURD". Pułtuska policja apeluje o przestrzeganie przepisów!

7 lutego 2018, 08:00, KPP Pułtusk, red. MK

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku prowadzą szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Działania te, są ukierunkowane tak, aby swoim nadzorem objąć każdy element mający wpływ na bezpieczeństwo tej grupy uczestników.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy, policjanci przeprowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie będą się przyglądali czy "niechronieni" nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Pułtuska policja apeluje o odpowiedzialne zachowania i rozsądek na drogach, aby dzięki nim każdy z nas mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]