Dzisiaj jest: środa, 24 października 2018

iPułtusk » Wiadomości » Bezpieczeństwo w drodze na zimowy wypoczynek

Bezpieczeństwo w drodze na zimowy wypoczynek

10 stycznia 2018, 06:53, KPP Pułtusk, red. MK

Policja przypomina, że istnieje możliwość zgłoszenia w KPP w Pułtusku odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem dzieci na ferie zimowe, dokonania kontroli kierowcy i stanu technicznego autokaru.

Na terenie Mazowsza od 15 do 28 stycznia potrwają ferie zimowe. W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu autobusów przewożących młodzież i dzieci, jak i nasilenia ruchu samochodów osobowych.

Dlatego też policja przypomina rodzicom i organizatorom wycieczek, że istnieje możliwość pisemnego zgłoszenia w KPP w Pułtusku (nr fax 236927248) odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem miejsca i czasu w celu umożliwienia dokonania kontroli kierowcy i stanu technicznego autokaru.

Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na: sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia, stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.

Stałym miejscem takich kontroli jest parking przed budynkiem KPP w Pułtusku, ul. Rynek 23.

Istnieje również możliwość uzyskania podstawowych informacji technicznych (data produkcji autokaru, data ostatniego badania technicznego, polisa OC itp.) autokaru na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/

źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]