iPułtusk » Wiadomości » Lider jest nasz!

Lider jest nasz!

9 września 2017, 08:15, Tomasz Krupa

Ważne zwycięstwa w lidze.

Drużyna Nadnarwianki Pułtusk odniosła bardzo ważne dwa zwycięstwa w lidze okręgowej przeciwko Makowiance Maków Mazowiecki i KS CK Troszyn. Dzięki wygranej nad drużyną z Makowa i z Troszyna nasza zespół awansował na pozycję lidera tabeli.

Ale zacznijmy od początku. Ci co wybrali się do Makowa w tym dniu na pewno nie żałowali straconego czasu. Mecz przeciwko Makowiance mógł się podobać zgromadzonym kibicom. Gospodarze już w 20 minucie spotkania objęli prowadzenie za sprawą Piątka, który wykorzystał rzut karny po faulu jednego z naszych zawodników.

Po utracie bramki Nadnarwianka ruszyła do ataków, ale dobrze spisująca się defensywa gospodarzy i czasami brak skuteczności naszych zawodników nie przyniosły efektów w postaci bramki wyrównującej. I tak do przerwy przegrywaliśmy jedną bramką.

Po zmianie stron sytuacja na boisku wyglądała podobnie jak w pierwszych 45 minutach. Stroną przeważającą była ekipa z Pułtuska, ale ta przewaga nic nam nie dawała. Gdy wydawało się, że spotkanie w Makowie Mazowieckim przegramy o sobie przypomniał Bartosz Salamon, który w 83 minucie doprowadza do remisu.

Nadnarwianka poszła za ciosem i niespełna cztery minuty później podwyższa wynik spotkania na 1-2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Grzela. Gospodarze po stracie drugiej bramki ruszyli panicznie do ataków, ale ich ataki w tym spotkaniu nie zagroziły już bramce strzeżonej przez naszego golkipera.

W kolejnym meczu przeciwko KS CK Troszyn nasza drużyna zwyciężyła 2-0. Bramki padły zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie. Najpierw wynik spotkania otworzył Kamil Jagielski I, a tuż na początku drugiej połowy kapitalnym strzałem za pola karnego popisał się Kuba Zalewski.

Drużyna z Troszyna próbowała zmienić rezultat tego meczu, ale dobrze spisująca się defensywa Nadnarwianki nie pozwoliła im na zbyt wiele w tym spotkaniu.

Dzięki tym dwóm wygranym Nadnarwianka Pułtusk wskoczyła na fotel lidera. Mamy nadzieje, że już do końca sezonu tego fotelu nie oddamy nikomu.

Makowianka Maków Mazowiecki - Nadnarwianka Pułtusk 1-2 (1-0)