Dzisiaj jest: piątek, 20 lipca 2018

iPułtusk » Wiadomości » O realizowanych i planowanych inwestycjach oraz nowych przedsięwzięciach na konferencji w UM (zdjęcia)

O realizowanych i planowanych inwestycjach oraz nowych przedsięwzięciach na konferencji w UM (zdjęcia)

3 sierpnia 2017, 13:54, UM Pułtusk, red. Anna Augustyniak

2 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Pułtusku odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza.

Konferencja rozpoczęła się od zagadnień związanych z przebudową ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przebudowa polegać będzie m.in. na utworzeniu dodatkowego pasa dla wyjeżdżających z ul. Daszyńskiego w kierunku Warszawy, oraz pasa prawoskrętnego dla wjeżdżających w ul. Daszyńskiego z kierunku Wyszkowa. Dodatkowo projektowany jest pas umożliwiający przejazd w ul. Nowy Rynek od ronda niezależnie od pasa relacji Warszawa-Augustów. W dniu 29.06.2017 r. Gmina Pułtusk przedłożyła GDDKiA projekt budowlany branży drogowej z wycenami robót. Trwają ostatnie konsultacje dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych straganów na rynku, a już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie i dostawę.

Inwestycja sieci kanalizacyjnej i obróbki osadów w mieście Pułtusk przy dotacji o wysokości 10 714 135,32 zł obejmuje: budowę kanalizacji sanitarnej o długości ok. 11 km, wymianę urządzeń do odwadniania osadów na oczyszczalni ścieków, zakup samochodu specjalistycznego WUKO do czyszczenia kanalizacji. Zostały przedstawione założenia wielu realizowanych inwestycji, m.in.: planuje się termomodernizację budynków użyteczności publicznej, utworzenie Centrum Kulturalnego (adaptacja kamienicy zlokalizowanej przy ul. Rynek 13 w Pułtusku), modernizację pomieszczeń Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela, budowę ciągów pieszo-rowerowych o długości 5,272 km, wymianę kotłów u mieszkańców Gminy Pułtusk, budowę sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym przy Szkole Podstawowej nr 3, przebudowę ulic na osiedlu "Wyszkowska".

Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz zaprezentował również projekty realizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Burmistrz w swojej wypowiedzi wspomniał o nowych wydarzeniach, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem: Festiwal Zabytkowej Motoryzacji w Pułtusku, Weekend Producentów Regionalnych oraz jedyna w Polsce grająca "Ławeczka Klenczona".
Zdj. UM Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]