Dzisiaj jest: sobota, 23 czerwca 2018

iPułtusk » Wiadomości » Naruszyła nietykalność policjantów

Naruszyła nietykalność policjantów

19 maja 2017, 07:25, KPP Pułtusk, red. MK

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 27-letnią mieszkankę gm. Pułtusk, która nie chciała się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy. W końcu dopuściła się znieważenia dwóch z nich. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

W niedzielę (14 maja) po godz. 23 pułtuscy policjanci podjęli interwencję wobec awanturujących się osób. Mężczyźni nie reagowali na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy, zakłócali porządek publiczny.

Po chwili agresja "przeniosła" się na policjantów. Podczas próby obezwładnienia jednego z napastników, do policjantów podbiegła młoda kobieta. Utrudniała czynności szarpiąc funkcjonariuszy za mundur. Próba uspokojenia kobiety nie przyniosła skutku, nie stosowała się do wydawanych poleceń.

Odwagi w zachowaniu dodał 27-latce stan w jakim się znajdowała. Miała ponad promil alkoholu we krwi. Agresywna mieszkanka gm. Pułtusk i mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy. Za zakłócanie ładu i porządku publicznego, 27 i 28-latkowie zostali ukarani 500 złotowymi mandatami karnymi. Kobieta za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i wywieranie wpływu na policjantach w celu odstąpienia od wykonywania czynności służbowych trafiła do policyjnej celi. W poniedziałek usłyszała zarzut. Wczoraj, na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]