Dzisiaj jest: sobota, 23 czerwca 2018

iPułtusk » Wiadomości » 50+. Dwa zatrzymane prawa jazdy

50+. Dwa zatrzymane prawa jazdy

18 maja 2017, 09:36, KPP Pułtusk, red. MK

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

15 maja po godzinie 18 funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującym dwa prawa jazdy za "zbyt ciężką nogę". Pierwszego wykroczenia dopuściła się 27-letnia mieszkanka pow. legionowskiego. Kierując Skodą jechała przez Głodowo z prędkością 116 km/h. Z miejsca kontroli odjechała z 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Kolejne, tak rażące wykroczenie popełnił godzinę później 24-letni mieszkaniec Ciechanowa. Miernik prędkości wykazał, że kierujący BMW jechał z prędkością 118 km/h. Konsekwencja - mandat, punkty karne. W obydwu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Tylko w tym roku, za "50+", funkcjonariusze drogówki zatrzymali 49 praw jazdy. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku na drodze. Prędkość jest głównym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale zdejmując nogę z gazu możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]