Dzisiaj jest: sobota, 23 czerwca 2018

iPułtusk » Wiadomości » O bezpieczeństwie seniorów

O bezpieczeństwie seniorów

17 maja 2017, 09:16, KPP Pułtusk, red. MK

Przestępcy działający metodą "na wnuczka" czy "na policjanta" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Niezbędną wiedzę na temat metod i form działania oszustów przekazali przybyłym na wczorajsze spotkanie Rzecznik Policji i Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Mimo wielu kampanii społecznych oraz akcji ukierunkowanych na bezpieczeństwo osób starszych, nadal ta grupa wiekowa pada ofiarą oszustw metodą "na wnuczka" lub "na policjanta". Często tracąc dorobek całego życia. W trosce o ich bezpieczeństwo, z inicjatywy Komendanta Pułtuskiej Policji i Dyrektor MCKiS Pani Izabeli Sosnowicz - Ptak zorganizowano spotkanie dla seniorów. Mundurowi w ramach akcji przekazali plakaty i ulotki informacyjne oraz opowiedzieli o sposobach działania sprawców. Policjantki apelowały o rozwagę w przyjmowaniu do swoich domów "gości narodowości romskiej". Zachęcono do korzystania z aplikacji: Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Niezbędną wiedzę na temat wyłudzania kredytów i podpisywania niekorzystnych umów przekazała przybyłym Pani Longina Liszewska- Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Po prelekcji przedstawiony został film dotyczący przestępstw kryminalnych popełnianych na szkodę osób starszych. Po tej części czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]